NEOLINE wybiera Neopolia do budowy statków towarowych żaglowych

30/11/2019 | 36,712 view
Osiem lat po rozpoczęciu projektu i cztery lata po jego utworzeniu, w Nantes firma NEOLINE wybrał Neopolia zbudować swój pierwszy statek towarowy żaglowy, który będzie używany do zapewnienia połączenia między Saint-Nazaire i Ameryce Północnej od 2021. Decyzja ta wynika z międzynarodowego zaproszenia do składania ofert rozpoczętego w 2018.

Osiem lat po rozpoczęciu projektu i cztery lata po jego utworzeniu, w Nantes firma NEOLINE wybrał Neopolia zbudować swój pierwszy statek towarowy żaglowy, który będzie używany do zapewnienia połączenia między Saint-Nazaire i Ameryce Północnej od 2021. Decyzja ta wynika z międzynarodowego zaproszenia do składania ofert rozpoczętego w 2018.

Po konsultacji z 17 stocznie na całym świecie, to dlatego oferta ligerii grupy firm, które wybrano do przeprowadzenia pierwszego Neoliner. Ogłoszenie zostało dokonane wczoraj w XXL Sea, World Sea wystawa obecnie odbywają się w Nantes. List intencyjny zostanie podpisany w najbliższych dniach. Pakiet finansowy musi zostać ukończony, w celu realizacji zlecenia szefa serii, z opcją dla drugiego okrętu, w październiku przyszłego dnia. Jeśli ta łódź, 136 metrów długości i 24,2 metrów szerokości, zostanie zbudowany w Saint-Nazaire, jego kadłub nie będzie tam zbudowany. Stocznie Atlantyckie są rzeczywiście pełne i nie ma innych lokalnych zdolności przemysłowych do przeprowadzania takiej struktury. Nie więcej niż w innych portach francuskich, gdzie od zamknięcia Ateliers et Chantiers du Havre nie builderoutside Saint-Nazaire jest umieszczony w segmencie statków ponad 120 metrów.

Outsourcingu kadłuba za granicą, ale wszystkie uzbrojenie w Saint-Nazaire

Konieczne będzie zatem podwykonawcy kadłuba za granicą, wybór miejsca nie jest jeszcze wybrany. Nie firmy, które będą uzbroić go w Saint-Nazaire, gdzie jest to spowodowane przyjazd wczesną wiosną 2021. „Nadal jesteśmy w fazie selekcji wewnętrznej. Ale wiemy już, że od 30 do 35% obciążenia pracą będą przeprowadzane na zewnątrz, reszta, to jest zdecydowana większość, w Saint-Nazaire, „wyjaśnia Hervé Germain, starszy wiceprezes Neopolia. Umowa zostanie wypłacona przez Neopolia Mobility, jedną z filii spółki projektowej grupy Neopolia SAS. Struktura, która została utworzona w czerwcu 2018, aby móc zarządzać zamówieniami na korzyść członków.

Utwórz nowy wiersz na statkach 100 do 200 metrów

I to dopiero początek, ponieważ klaster morski w Neopolia ma inne żelazka w ogniu, zwłaszcza w dziedzinie małych morskich statków wycieczkowych i łodzi z napędem Velic. „Misją neopolia jest budowa sektorów przemysłu w regionie Loary oraz tworzenie wartości dodanej i umiejętności dzięki wspólnym i innowacyjnym projektom. Tak właśnie jest w tym przypadku, gdy chodzi o budowanie sektora z umiejętnościami technicznymi i infrastrukturą, aby zaproponować rozwiązania różnych wymagań, wiedząc, że możemy pozycjonować się w 100 do 200 metrów w segmencie statków, ” mówi Alain Leroy, prezes grupy, która skupia 235 firm. NEOLINE widzi go jako „prawdziwy projekt terytorium”, ponieważ „firma ma siedzibę w Nantes, Ligerian firmy będą przeprowadzać statki, szef linii jest w Saint-Nazaire i ładowarki są w głębi lądu. Ale partnerzy widzą również okazję, aby region Francuski pionier żeglugi z bardzo niskim pożyczek środowiskowych. François de Rugy, minister transformacji ekologicznej i solidarności, zapytał wczoraj podczas wizyty na morzu XXL.

Dwa statki na linii do Baltimore i St. Peter i Miquelon

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, firma planuje Komisji swój pierwszy Neoliner pod koniec 2021, i zamówić jego siostry sześć miesięcy po szef serii jest zawieszone. „Naszym celem jest rozpoczęcie linii między Saint-Nazaire, Baltimore i Saint-Pierre i Miquelon, z możliwością dokonywania przystanków w Bilbao i Charleston w razie potrzeby. Chcemy zaproponować wyjazd co dwa tygodnie i, jak rotacja trwa jeden miesiąc, to obejmuje dwa statki „, wyjaśnia Prezes NEOLINE. Jak zauważa Michel Pery, firma jest częścią chęci zaoferowania spedytorów o wiele bardziej przyjaznej dla środowiska wysyłki. „Jest to innowacyjny, przemysłowy i wysokiej jakości projekt armatora, którego główną cechą jest obniżenie zużycia paliwa o 90%. Aby to osiągnąć, zmniejszamy prędkość handlową o 15 do 11 węzłów, co już obniża zapotrzebowanie na energię o połowę i zapewniamy 90% reszty przez napęd Velic. „

Other articles