ODC Marine: Francuska stocznia w Chinach

30/11/2019 | 36,758 view
Unikalny przypadek w Tricolour morskiego krajobrazu, ODC Marine, 100% francuskiej stoczni własnością, został ustanowiony od momentu jego powstania w Dalian, Chiny. To było kilkanaście lat temu. Od tamtej pory dostarczył 48 łodzi, przeważnie od 9 do 26 metrów, do użytku profesjonalnego. Ostatnio, jego zaległości rzędu wzrosła gwałtownie, z pięciu statków, które mają być dostarczone w tym roku do francuskich klientów w Metropolis i za granicą.

Unikalny przypadek w Tricolour morskiego krajobrazu, ODC Marine, 100% francuskiej stoczni własnością, został ustanowiony od momentu jego powstania w Dalian, Chiny. To było kilkanaście lat temu. Od tamtej pory dostarczył 48 łodzi, przeważnie od 9 do 26 metrów, do użytku profesjonalnego. Ostatnio, jego zaległości rzędu wzrosła gwałtownie, z pięciu statków, które mają być dostarczone w tym roku do francuskich klientów w Metropolis i za granicą.

Łodzie pasażerskie, łodzie nurkowe lub jednostki serwisowe: małe holowniki, łodzie załogowe, barek, barki i okazjonalnie żaglówka… Wszystkie statki ODC Marine są wykonane z aluminium, materiału, którego stocznia stała się specjalnością, z jednostkami elektrycznymi i hybrydowymi wśród tych statków. Budowniczy, który ma biuro projektowe i współpracuje z zewnętrznymi architektami, sprzedaje również pół-rigids od 10 do 12 metrów. Jest również sprzedawcą marek Benetau i Lagoon na sprzedaż łodzi rekreacyjnych w północno-wschodnich Chinach.

Projekt zrodzony ze spotkania dwóch młodych inżynierów ekspatriacji

Powstała na końcu 2006, na placu budowy jest wynikiem spotkania, że Stéphane Gonnetand i Gildas Olivier. Byli młodzi inżynierowie w czasie, pierwszy absolwent francuskiego Instytutu zaawansowanych mechaników (IFMA, teraz SIGMA) w Clermont-Ferrand, do którego dodał DEA w inżynierii przemysłowej w Centrale Paris, a drugi z Narodowego Instytutu Nauk stosowanych. (INSA) w Rouen. „Oboje wybraliśmy Chiny na naszą pierwszą pracę. Początkowo nie zostawiliśmy do rozpoczęcia działalności gospodarczej, to był wybór stylu życia motywowane ciekawością ewoluować w kraju rozwijającym się oferując profesjonalne możliwości. A potem przypadkiem spotkaliśmy się w Dalian. Jesteśmy sympatyzowani i, jak byliśmy zarówno pasjonatami łodzi, powiedzieliśmy: co jeśli próbowaliśmy szczęścia? Z pustego arkusza myśleliśmy o tym, co można zrobić w Dalian. Celem było zafundować sobie magiczny produkt, Łódź, która mogłaby być zbudowana w całości z małym zespołem inżynierów. Więc wszystko zaczęło się od projektu życia, nie mówiliśmy Zacznijmy tutaj, ponieważ jest to tańsze, co chcieliśmy najpierw zbudować coś, gdzie byliśmy, wyjaśnia Stéphane Gonnetand.

Skomplikowany Start, a następnie drugi Start w 2009

Przygoda zaczyna się więc, nie jest oczywiste w pierwszych latach. „Kiedy zdecydujesz się ustawić coś takiego, kiedy masz 25 lat i jesteś wychodzi ze szkoły, to logicznie trudno wygrać zaufanie klientów z projektem wyobrażał sobie od 0.” Dwaj przyjaciele, którzy również nie są z Serail marynarki wojennej, początkowo połączyli siły z francuskim architektem w celu opracowania szeregu łodzi. Ale majonez nie zajmie. „Nie mieliśmy tego samego czytania biznesowego i klienci chcieli być w stanie wybrać swojego architekta.” Po kilku osiągnięć, trio wybuchy i dwóch założycieli ODC Marine muszą rozpocząć się ponownie na nowej podstawie. Drugi wyjazd umożliwił dzięki Xavier de Montgros, ojciec przyjaciela z dzieciństwa, który kończy swoją karierę wykonawczą w dużej grupie IT i, z nadejściem emerytury, chce uczestniczyć w nowej przygody, morskich, jeśli to możliwe. Ponieważ jest on również zainteresowany łodziami i postanawia zainwestować w ODC Marine. „Dzięki Xavier udało nam się ponownie uruchomić projekt z nowym zespołem w 2009.” To właśnie stamtąd, że firma była w stanie rozwijać i stopniowo zdobyć punkty, aby zrobić miejsce dla siebie w bardzo konkurencyjnym świecie. „To był długi czas, musieliśmy nauczyć się robić łodzi i wygrać zaufanie ludzi, którzy nie mogli po prostu powiedzieć: kupić od nas, to nie jest zbyt złe i to tanie! Wiele pracy zostało zrobione między 2006 i 2016, aby przejść z placu budowy, którego głównym atutem był początkowo niski koszt, do innowacyjnego projektu o bardzo dobrym poziomie jakości i rozsądnych cenach, „mówi Stéphane Gonnetand, który teraz zaprzecza niski koszt stoczni termin opisać ODC Marine: „nie jesteśmy niskie koszty stoczni, ponieważ jesteśmy tylko 10 do 15% tańsze niż najdroższych stoczni w Europie.”

Other articles