W jaki sposób Bureau Veritas poświadcza fregata?

30/11/2019 | 36,916 view
Guillaume Clédic i Ludovic Fossard przerwali wizytę w FREMM Alsace. Fregata grupy morskiej rozpoczęła się w kwietniu. Wielu pracowników aktywnie pracuje w budowie i wokół niego, zacumowany przy doku uzbrojenia stoczni Lorient. Szef centrum Lorient Bureau Veritas i kierownik jakości programu Naval Group podniosły głowę i obserwują montaż rur, wysoko. Pierwszy z nich martwi się: „dopasowanie tam, na pełnym ekranie, to nie będzie w stanie być ogłuszony.”

Guillaume Clédic i Ludovic Fossard przerwali wizytę w FREMM Alsace. Fregata grupy morskiej rozpoczęła się w kwietniu. Wielu pracowników aktywnie pracuje w budowie i wokół niego, zacumowany przy doku uzbrojenia stoczni Lorient. Szef centrum Lorient Bureau Veritas i kierownik jakości programu Naval Group podniosły głowę i obserwują montaż rur, wysoko. Pierwszy z nich martwi się: „dopasowanie tam, na pełnym ekranie, to nie będzie w stanie być ogłuszony.”

Sumienny, biorą obraz szczegółów i Guillaume Clédic wyjaśnia: „dla nas, pytanie brzmi: co masz zamiar zrobić tutaj?” Ludovic Fossard komentuje: „często zdarza się tak. Wizualizujemy problem, a następnie pasuje do narzędzia do przetwarzania komentarzy i podążamy za listą zastrzeżeń, z punktami, które muszą zostać zniesione.

Ścisła i kontrolowana współpraca

Dwaj mężczyźni pracują razem od kilku lat, pracując razem, a metoda jest dobrze ugruntowano. Alzacja to dziewiąta w swojej serii (siódma dla Francji i pierwsza w wersji przeciwlotniczej). Od 2007, Bureau Veritas posiada certyfikowaną fregatę wielomisyjną grupy morskiej. Centrum Lorient BV ma czterech ekspertów w dziale morskim, dwóch byłych Marine Nationals, dwóch Marines.

Musieli być upoważnieni do pracy nad tym ściśle monitorowanym miejscem. Po zainstalowaniu konsoli w przyszłej centralnej operacji zaprojektowanej w celu zarządzania sytuacją taktyczną budynku i realizacji jego czujników i broni, pomieszczenie zostanie zamknięte, a eksperci nie będą już mieli do niego dostępu bez towarzyszy. Tak więc, obwód został ściśle zdefiniowany. Część uzbrojenia morskiego (system bojowy) nie będzie certyfikowana przez Bureau Veritas, chociaż interakcja z platformą może być poddana kontroli. „To niekoniecznie sprzęt, ale to, co jest w pobliżu, które mogą być dotknięte” przez inspekcje, mówi Guillaume Clédic.

Od premiery pierwszego FREMM, współpraca pomiędzy Naval Group i Bureau Veritas została dopracowana. „Nie było problemu z relacjami”, mówi Fossard. „Ale na początku była to cała organizacja, która została ustawiona. Zwłaszcza z punktu widzenia projektu, ponieważ użyto nowego rozporządzenia. Musiało być rozpowszechniane wewnętrznie i podawać w parze z uwzględnieniem zasad i różnych zmian w naszych praktykach „. Dodał: „zajęło trochę czasu. Na Akwitanii (pierwszy FREMM), mamy trochę pomocy, zanim go skonfigurować całkowicie naturalnie na serii. Guillaume Clédic zgadza się: „mamy szansę z Ludovic Fossard być prawie tam od czasu dostarczenia pierwszego statku. Pozwala to na kilka obserwacji w relacjach. ”

Przepisy szczególne

W przypadku gdy Certyfikacja statutowa (SOLAS, MARPOL) jest przede wszystkim związana z bezpieczeństwem załogi i zanieczyszczeniem, klasyfikacja BV skupia się na bezpieczeństwie statków. FREMM odpowiada na regulacje BV/RINA, ponieważ jest to program we współpracy francusko-włoskiej prowadzony na szczeblu europejskim przez wspólną organizację współpracy w dziedzinie uzbrojenia (OCCAr) oraz po stronie francuskiej przez DGA. Inną Osobliwością tych budowli wojskowych jest to, że rozporządzenie nie zostało ustanowione przez samą spółkę klasyfikacyjny. Uczestniczył w nim Komitet Wojskowy złożony z Marines i stoczni międzynarodowych.

Dlaczego warto skorzystać z BV w budynku wojskowym, gdy Państwo jest jego własnym ubezpieczycielem? Ponieważ Bureau Veritas udziela porad innych firm między Naval Group i OCCAr (klient kontraktowy) i DGA (Gwarant techniczny) z korzyścią dla marynarki Narodowej. A ponieważ gwarantując wysoki poziom jakości, ułatwia eksport (dwa fregat zostały sprzedane do Maroka i Egiptu). BV zapewnia „dodatkową gwarancję dla klienta i użytkownika końcowego z zewnętrzną agencją, która przychodzi do monitorowania” budowy, oprócz monitorowania jakości terenu, wyjaśnia Ludovic Fossard, który touts pracy „we współpracy z BV”. Ponadto, od 2006, Navy utrzymuje klasyfikację swoich statków powierzchniowych w służbie z Bureau Veritas. To więcej niż 100 łodzi, z ECUME (Marine komandosów łodzi) do Amfibia przewoźnika śmigłowca (PHA, ex-PCB). Innym aspektem jego pracy.

Other articles